Gdzie zjeść w Warszawie? Przewodnik nie tylko dla warszawiaków - Kuchnia Smakosza
15955
post-template-default,single,single-post,postid-15955,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Gdzie zjeść w Warszawie? Przewodnik nie tylko dla warszawiaków

gdzie-zjeść-w-warszawie

Gdzie zjeść w Warszawie? Przewodnik nie tylko dla warszawiaków

Warszawa jest administracyjną stolicą naszego kraju, ale też stolicą polskiej gastronomii. Według najnowszych danych w mieście działają ponad 4000 restauracji! Mogłoby się wydawać, że to w zupełności zaspokaja potrzeby warszawiaków i turystów, ale pamiętajmy, że ilość nie zawsze przekłada się na jakość. Świadczy o tym fakt, że w Internecie oraz w przewodnikach wciąż powtarza się jedno pytanie: gdzie dobrze zjeść w Warszawie?

Wiele zależy od Twojego gustu

Warszawa to miasto metropolitalne, także w sensie gastronomicznym. Nigdzie indziej w Polsce nie znajdziesz tak dużej różnorodności kulinarnej. W stolicy działają restauracje serwujące dania z niemal całego świata: Tajlandii, Izraela, Gruzji, Włoch, Hiszpanii, USA, Chin, Rosji, Armenii, Indonezji, Japonii itd. Do wyboru, do koloru.

Pomimo tak ogromnej dostępności egzotycznych smaków, warszawiacy i turyści wciąż bardzo chętnie stawiają na kuchnię polską.

Rada numer 1: jeśli zastanawiasz się, gdzie smacznie zjeść w Warszawie, to najpierw określ swoje preferencje kulinarne. W stolicy można trafić na kuchnie z całego świata.

Niekoniecznie w ścisłym centrum

Warszawa jest najdroższym miastem w Polsce, co nie powinno nikogo dziwić. Przeciętna cena za obiad dla dwóch osób w restauracji (nie w barze) dobija już do 100 złotych. Sporo, prawda? Pamiętaj jednak, że średnie ceny znacznie zawyżają lokale znajdujące się w ścisłym centrum stolicy, szczególnie w rejonie Śródmieścia, Krakowskiego Przedmieścia, Zamku Królewskiego i historycznego rynku.

Jeśli więc chcesz zjeść dobry obiad w Warszawie, ale nie śpisz na pieniądzach, radzimy skorzystać z oferty restauracji działających w pewnej odległości od centrum. Wiele spośród takich lokali konkuruje z modnymi restauracjami jakością serwowanych dań. Możesz się mile zdziwić, gdy na obrzeżach Warszawy zjesz przepyszny obiad, przyrządzony ze świeżych, sezonowych produktów, będący nowoczesną interpretacją tradycyjnego polskiego przepisu. Takie zaskoczenia czekają na Ciebie między innymi w Kuchni Smakosza na warszawskim Targówku.

Rada numer 2: dobrze zjeść w Warszawie można nie tylko w centrum, warto wybrać się nieco dalej, na warszawskie osiedla, gdzie jest taniej, a często także smaczniej.

Gdzie najlepiej zjeść w Warszawie? Niezawodny sposób

O jakości restauracji i o umiejętnościach jej szefa kuchni świadczy tylko jedno: zajęte stoliki. Jeśli zatem jesteś w podbramkowej sytuacji i nie masz czasu na poszukiwania, kieruj się starą, sprawdzoną metodą – oceń popularność restauracji, szczególnie wśród warszawiaków. Tam, gdzie trudno jest się dostać bez wcześniejszej rezerwacji stolika, z pewnością jest też smacznie. Jeśli natomiast po restauracji kręcą się tylko znudzeni kelnerzy, to raczej trudno liczyć na jakieś spektakularne doznania smakowe.

Rada numer 3: staraj się wybierać oblegane restauracje, pamiętając przy tym o wcześniejszej rezerwacji stolika. W Warszawie dużą popularnością cieszą się lokale serwujące kuchnię polską.

W Warszawie nie brakuje miejsc, w których można naprawdę dobrze zjeść i nie wydać przy tym majątku. Wbrew pozorom mniej majętne osoby nie są skazane na ofertę barów z kebabem czy pizzerii. Wystarczy po prostu oddalić się od ścisłego centrum, by znaleźć lokal z pysznym, świeżym jedzeniem i normalnymi cenami. Chcesz się o tym przekonać? W takim razie już teraz zapraszamy Cię do Kuchni Smakosza na Targówku. Nie zapomnij tylko o rezerwacji stolika! 🙂

Autor zdjęcia: Kulinarnyblog.pl – Kuchnia Smakosza – dobra polska kuchnia? Czy warto?

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.