Konsolacje, Stypy, Przyjęcia pożegnalne - Cmentarz Bródnowski
15991
post-template-default,single,single-post,postid-15991,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Gdzie zorganizować konsolację w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego?

Gdzie zorganizować konsolację w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego?

Konsolacja, czyli uroczyste pożegnanie zmarłego.

Nie wszyscy wiedzą, że stypa ma wielowiekową tradycję. Uczty na cześć zmarłego były organizowane już w starożytności. Ludy słowiańskie natomiast wierzyły, że w biesiadzie bierze udział także duch nieboszczyka. Takie spotkania wieńczące uroczystość pogrzebową nazywane były konsolacjami. Dziś znacznie częściej mówimy o stypie. W naszym poradniku podpowiadamy, gdzie zorganizować konsolację na warszawskim Bródnie i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Dlaczego wciąż organizuje się przyjęcia pożegnalne?

Choć żyjemy w bardzo nowoczesnym społeczeństwie i coraz chętniej zrywamy z tradycją, to nadal mało komu przyszłoby do głowy zrezygnować ze stypy. Powód jest prosty: przyjęcie pożegnalne to wyraz szacunku dla zmarłego i okazja do tego, by w gronie rodziny wspominać bliską osobę.

Nie zapominajmy, że w pogrzebie często biorą udział osoby z odległych zakątków Polski, a nawet świata. W dobrym tonie jest więc zapewnić im poczęstunek, zwłaszcza że stypy zwykle są organizowane w porze obiadowej.

Tyle jeśli chodzi o profanum. A co z sacrum? Pod tym względem stypa również pełni bardzo ważną rolę. To taki moment, gdy można się uspokoić po traumatycznym przeżyciu. Jest to pierwszy etap godzenia się ze stratą, czas przyjmowania szczerych kondolencji. Przyjęcie pożegnalne niewątpliwie ma duże znaczenie dla pogrążonej w żałobie rodziny.

Stypy na Bródnie: całkiem spory wybór, ale diabeł tkwi w szczegółach

Na warszawskim Targówku nie brakuje miejsc, w których można zorganizować konsolację. W pobliżu samego Cmentarza Bródnowskiego działa kilka restauracji oferujących stypy. Teoretycznie więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego adresu. Praktyka pokazuje jednak, że przed podjęciem ostatecznej decyzji należy bardzo dokładnie zapoznać się z konkretnymi ofertami.

Stypa to uroczystość o wyjątkowym charakterze. Nikomu nie zależy na tym, by musieć się zajmować szczegółami wydarzenia, dlatego z reguły zostawia się to restauracji. Zamawiającemu pozostaje jedynie wybrać pakiet, którego cena zależy od liczby dań i dodatków, a często także od pory organizacji stypy.

Tutaj pojawia się pierwsza kwestia, która powinna zostać dokładnie przeanalizowana. Bardzo atrakcyjna cena pakietu zawsze z czegoś wynika i najczęściej mówimy tutaj o drobiazgach rzutujących na ostateczny efekt. Należy zapytać managera restauracji o:

  • Ilość mięsa na osobę,
  • Liczbę ciast do wyboru,
  • Rodzaje napojów (kawa i herbata powinny być serwowane bez ograniczeń),
  • Ilość miejsca, jaka zostanie zagwarantowana uczestnikom jednej stypy.

Ta ostatnia sprawa jest szczególnie ważna. Niektóre restauracje organizujące stypy w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego, ale też w innych częściach Warszawy, dosłownie „upychają” gości. Może się więc zdarzyć, że w tym samym czasie w jednym lokalu odbędą się np. trzy stypy, co nie jest ani wygodne, ani w dobrym guście.

Kuchnia Smakosza zaprasza na konsolacje na warszawskim Bródnie

Doskonale rozumiemy, że przyjęcie pożegnalne wymaga szczególnej oprawy. Dlatego podstawowa zasada, jaka obowiązuje w naszej restauracji, brzmi: jedna sala, jedna konsolacja. Nie chcemy, aby nasi pogrążeni w żałobie goście musieli się czuć skrępowani. Dlatego zapewniamy im maksymalny komfort i atmosferę umożliwiającą godne uczczenie pamięci zmarłego. W dzień konsolacji restaurację możemy otworzyć wcześniej, tak aby dopasować się do Państwa. Podczas trwania konsolacji, mają Państwo do dyspozycji całą restaurację wyłącznie dla siebie.

Kuchnia Smakosza jest doskonałym miejscem do organizacji stypy, szczególnie jeśli pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Bródnowskim. Nasza restauracja jest oddalona od nekropolii o zaledwie kilkaset metrów. To ważne, aby nie męczyć się długą podróżą po tak wyczerpującej emocjonalnie uroczystości.

Dużym atutem naszej restauracji jest fakt, że w tygodniu nie ma tłoku. Stypy zwykle organizuje się w dni powszednie, mogą więc mieć Państwo pewność, że nie zabraknie miejsc parkingowych dla wszystkich uczestników konsolacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przyjęć pożegnalnych na Bródnie. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcieliby wprowadzić zmiany w dostępnych pakietach, prosimy o kontakt.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.